https://www.fapjunk.com
Örnek Resim

Mühendislik Mimarlık Öyküleri Hakkında

TMMOB Mühendislik ve Mimarlık Öyküleri’ni ülkemizdeki önemli sanayi tesislerini, sanayi ve teknoloji uygulamalarını bilmeyenlere anlatmak, unutanlara hatırlatmak, bu uygulamaların görünmez kahramanları olan mühendis ve mimarların yaşamsal önemlerini vurgulamak, anabildiğimiz kadarıyla meslektaşlarımıza vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek ve gerek ekonomik gerekse de sosyal gelişime büyük katkılarda bulunmuş kimi ülke tesislerinin ne kadar pervasızca satıldığının ya da yok edildiğini göstermek amacıyla 2002 yılında hazırlamaya başladık.

Bu uzun soluklu dizinin; gücümüzün, ülkemiz için yaratabileceklerimizin oldukça gerisine düşürüldüğümüz günümüzde, mühendis ve mimarların ortak yön bulma arayışlarında önemli bir işlev üstlendiğiniz, birlikte mücadele ederek neleri başarabileceğimizi göstermekte bir fener olduğunu düşünüyoruz.

Şimdilik sekiz ciltten oluşan bu dizinin hazırlanmasında görev alan değerli meslektaşlarımız Kaya Güvenç, E. Orhan Örücü, Mahmut Kiper, Nadir Avşaroğlu, S. Melih Şahin ve Aslı Öztürk’e; Birliğimizde çalışmalara katkı koyan çalışma arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

04.04.2022