This website was created by evaluation version of PHPRunner Trial.

This warning message will not appear on website created by a paid-for version of PHPRunner Trial.

Aykut GÖKER: 21. Yüzyıla İlk Giren Adam

Aykut GÖKER: 21. Yüzyıla İlk Giren Adam

Aykut GÖKER: 21. Yüzyıla İlk Giren Adam
18 Kasım 2016’da kaybettiğimiz Aykut Göker için, onu 79. yaş gününde (12 Mart 2017, Pazar) anmak için Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde bir araya gelen dostlarından Prof. Bilsay Kuruç 21. Yüzyıla erken gren adam diye nitelemişti.

Prof. Kuruç anma etkinliğindeki konuşmasında Onun için şöyle diyordu; “Aykut Göker, devrimci düşünceye sahipti ve bu onun çağı anlamasında, doğru değerlendirmesinde kılavuzdu. Kendine bilim, akıl ve sistemik bütünlükle vazgeçilmez bir yol açmış ve 20. yüzyılı oradan bakarak çözmüştü. Ve yeni bir dünyanın, 21. yüzyılın gelmekte olduğunu aynı sistemik bütünlük içinde hepimizden önce kavramıştı. Oraya, toplumca gecikmeksizin adım atmayı gelecekte var olabilmemiz için kaçınılmaz görüyordu.”

Bilim-teknoloji-sanayi politikaları konusunda makale, bildiri ve kitap halinde yayımlanmış çok sayıda çalışmaları oldu.

Oysa onun birer cümleyle geçtiği her bir fasıl büyük mücadelelerle ve çabalarla geçmiş, çok özgün ve önemli eserler bırakılmış, birlikte olduğu tüm arkadaşları yanında Türkiye’nin o konuyla ilgili tarihinde de derin izler bırakmış uzun uzun yazılması, değerlendirilmesi gereken bölümlerdir.

Mühendislik hayatının her alanında, gerçek anlamda her alanında mücadele eden, üreten örnek insan Aykut Göker’in anısına saygıyla
Metalurji Mühendisi
Mahmut KİPER
MÜHENDİSLER MİMARLAR ve ÖYKÜLERİ
15.02.2018
978-605-01-0884-2
Mühendislik Mimarlık Öyküleri 8
TMMOB
Tasarım ve Kodlama TMMOB